Czy wiesz że?

Jak pomysłowo wykorzystać pudełka kartonowe?

Kartonowy model samolotu
Pomysłowe wykorzystanie kartonów

Opakowania i pudła kartonowe kojarzą nam się z nudnym pakowaniem i mozolną pracą. Tektura jednak to materiał gotowy dać z siebie wszystko by uszczęśliwić ludzkość. Przegotowaliśmy dla Was kilka przykładów niekonwencjonalnego wykorzystania kartonu, by pokazać jak prosto i łatwo jest np. umilić dzień swoim dzieciom czy dostarczyć zabawy zwierzakowi

1. Wszelkiego rodzaju kartonowe zabawki

Z tektury można stworzyć prawie wszystko. Samochód na szelkach? Żaden problem! Domek dla lalek? Oczywiście! Z kartonowych pudełek po butach można stworzyć piękne łóżko dla misia. Świetnym pomysłem jest też zrobienie domku dla Twojego dziecka. Możecie wspólnie wyciąć okna i drzwi oraz pomalować ściany i dach 🙂 

Możecie pójść krok dalej i spróbować stworzyć kartonową rakietę kosmiczną i wiele innych ciekawych rzeczy 🙂 

2. Telewizor w typie kineskopowym i Gogle VR

Stworzenie telewizora z kartonu jest dziecinnie proste. W ten sposób możecie urządzać zabawy w teatrzyk, albo wymyślić coś jeszcze bardziej kreatywnego. 

Google VR to produkt na miarę współczesnych czasów. Wycięcie ich nie jest trudne, jedyne co trzeba to dokupić sobie odpowiednie soczewki i voila! Impreza ze znajomymi nabierze tempa 🙂 

3. Ozdoby do domu

Warto wspomnieć o wspaniałych możliwościach kartonowych pudełek w kontekście domowych szpargałów. Odpowiednio ozdobiona tektura może zostać szkatułką na biżuterię lub ramką na zdjęcia. Proste paski kartonu można pomalować i używać jako zakładek do książek. 

4. Zużyte opakowania — dla ogrodu

Może ta informacja Was zaskoczy, a może mieliście już tego świadomość i wykorzystywaliście to w swoich ogródkach? Zużyte opakowania kartonowe są znakomitym składnikiem kompostownika. Szybko się rozkładają, są bogate w węgiel i mogą służyć do nawożenia roślin ogrodowych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że należy składać tylko czysty karton, bez żadnego plastiku, kolorowych elementów czy farby.

Pomysłowe wykorzystanie kartonu

5. Twój zwierzak Ci podziękuje

Część z Was na pewno posiada kota, a jak wszyscy wiemy, koty uwielbiają kartony! Kto nie spotkał się z sytuacją, w której zamówił dla swojego kociaka piękne, nowe posłanko, a ten wolał leżeć w pudle po nim? 

Jeśli chodzi o psiaki to tekturowe opakowania z wiekiem, świetnie sprawdzą się jako zabawki węchowe, które te uwielbiają ???? Natomiast świnki morskie, będą się zachwycać rolką po papierze toaletowym, którą mogą podrzucać i się nią bawić.

Kreatywne wykorzystywanie kartonów jest świetne. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia, dzięki czemu możemy stworzyć naprawdę niesamowite rzeczy z praktycznie niczego. 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *