Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Kartony do paczkomatów: bezpieczna i wygodna wysyłka

Wysyłka paczki paczkomatem to obecnie jedna z najwygodniejszych dla Klienta opcji. Rozbudowana sieć paczkomatów sprawia, że wysyłkę można zrealizować szybko, sprawnie i przy tym w rozsądnej cenie. Podczas pakowania przedmiotu nadawanego drogą paczkomatu pojawia się pytanie – jak wygodnie zapakować go, by dotarł do odbiorcy w całości? Wysłanie przedmiotu w obrandowanych kartonach po innych produktach może być nieprofesjonalne, dlatego najczęstszym pytaniem osób wysyłających paczki przy pomocy paczkomatu jest – gdzie dostać opakowanie do paczkomatu odpowiednich rozmiarów?

Jak wybrać kartony do paczkomatów?

Przy wyborze kartonów inpost warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich podział pod względem gabarytów. Wyróżniamy 3 gabaryty:

  • Gabaryt A
  • Gabaryt B
  • Gabaryt C

Wysyłając przedmiot paczkomatem, warto wcześniej dokładnie go zmierzyć, by pudełko z łatwością dostosować do rozmiaru skrytki. Kartony do paczkomatów powinny być wykonane z solidnej tektury, która ochroni zawartość przed ewentualnym przygnieceniem, a przesyłka dotrze do właściwego miejsca w nienaruszonym stanie. Warto wiedzieć, że gabaryt B nie może być większy niż 19 x 38 x 64 cm, a waga przesyłki 25 kg. Natomiast gabaryt C 41 x 38 x 64 cm przy wadze nie większej niż 25 kg. Wybierając odpowiedni rozmiar pudełka inpost pamiętaj także o tym, by produkty w niej znajdujące się dodatkowo zabezpieczać, na przykład przy pomocy folii bąbelkowej. Jeśli postawisz na tego typu zabezpieczenie, pakując przesyłkę, weź pod uwagę kilka centymetrów odległości pomiędzy wysyłanym przedmiotem a brzegiem kartonu do paczkomatu.

Co wysyłać paczkomatem?

Wygoda nadawania i odbioru paczki nadawanej przez paczkomat sprawia, że popularność tej usługi stale rośnie. Istnieje kilka wyjątków, których nie należy nadawać drogą paczkomatu i należą do nich pieniądze, broń, rośliny, zwierzęta i biżuteria. W przypadku wysyłki paczkomatem szklanych przedmiotów zawsze należy okleić je specjalnymi oznaczeniami. W przypadku książek, zabawek, ubrań, mebli lub akcesoriów do domu wysyłka paczkomatem to jedna z najwygodniejszych opcji.

Gdzie kupić opakowanie na paczkę inpost?

Kartony do paczkomatu dostępne w naszym sklepie online to połączenie atrakcyjnych cen z wysoką jakością. Ich grubość oraz wymiary zostały dostosowane do paczkomatowych skrytek, gwarantując bezpieczeństwo oraz wygodę wysyłki. W naszym sklepie z kartonami online znajdziesz kartony w trzech gabarytach – A, B oraz C w uniwersalnym, łatwym do etykietowania i personalizacji kolorze oraz 3 gramaturach, które z łatwością dostosujesz do wagi paczki. Wytrzymała tektura opakowań inpost zapewni dotarcie paczki na miejsce niezależnie od tego, jak ciężkie przedmioty będą się w niej znajdować. Troszcząc się o środowisko naturalne postawiliśmy w 100 % biodegradowalne kartony do paczkomatów. Ich wytrzymałość sprawia, że swobodnie wykorzystasz je ponownie (na przykład do przechowywania przedmiotów w spiżarni, schowku, czy garażu), a utylizując, przyczyniasz się do ochrony środowiska.