Czy wiesz że?

Jak karton stał się inspiracją dla twórców dodatków i projektantów mody?

Ubrania z kartonu
Kartonowe ubrania

Niewątpliwie stworzenie ubrania z tektury jest bardzo ciekawym projektem artystycznym, który nawet największym fanom kreatywnego hobby sprawia trudność. Kartonowy kostium można wykorzystać jako ekologiczną zabawę dla dzieci lub założyć na bal przebierańców czy imprezę Halloween. Tworzenie kartonowych ubrań wymaga sporo poświęcenia, ale zdecydowanie warto dać upust swojej kreatywności i choć przez chwilę poudawać projektanta mody. Przyjrzyjmy się zatem kilku technikom tworzenia ubrań z kartonu i tektury.

Od wielu lat ubrania z papieru czy kartonu tworzą furorę wśród pokazów mody. Są nie tylko ekologiczne, ale też wyglądają niesamowicie. 

Sukienki z bufiastymi spódnicami, syrenkowe kreacje i wiele innych. 

Sukienki z pokazów mody

Kiedy znany włoski projektant Christian Tagliavini stworzył oryginalne ubrania z tektury, świat oszalał na punkcie tego ekologicznego trendu w modzie. Nie są to może ubrania, w których będziemy śmigać do pracy czy na imprezę, jednak niezaprzeczalnie mają w sobie “to coś”. 

W 2015 r. w Cannes w sukni z papieru wystąpiła Lucy Luca.

Wykonanie stroju z tektury nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi ani umiejętności szycia. Wystarczy otwarty umysł i kilka materiałów, które zazwyczaj mamy pod ręką, takich jak:

pudełka kartonowe,

-tektura falista (na przykład w rolce), 

-nożyczki, 

-samoprzylepna taśma klejąca, 

-klej na gorąco lub zszywacz, 

-ołówek i elementy ozdobne. 

Skończone! Nie musisz od razu pędzić do sklepu, aby stworzyć podstawową odzież z tektury dla siebie lub swojego dziecka. Zamiast tego warto wykorzystać materiały, które już mamy.

Biała sukienka

Jak można wykorzystać karton do skonstruowania kapelusza?

Najpierw wykonaj kartonowe koło o średnicy 40 cm. Wytnij drugi okrąg o średnicy około 10 cm, zaczynając od środka.  Wykonaj rolkę o odpowiedniej średnicy z tektury falistej. Po przyklejeniu tektury na gorąco do czapki wykonaj kilka dekoracji, aby nadać jej jeszcze bardziej niepowtarzalny wygląd.

Gdzie tanio kupić karton?

Lubisz próbować nowych rzeczy i poświęcać czas na twórczość artystyczną? Koniecznie wypróbuj “szycie” odzieży z tektury. W naszym sklepie internetowym kapak-kartony można znaleźć różnorodne materiały eksploatacyjne, w tym małe i duże pudełka kartonowe idealne do zaczęcia przygody z projektowaniem!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *