Tkanina papierowa washpapa nie kurczy się, nie odbarwia ani nie rozpuszcza pod wpływem wody. Wielu producentów dżinsów wykorzystuje ten papier do produkcji etykiet ze względu na te właściwości. Było to również pierwotne zastosowanie washpapa.
Tkanina papierowa znana jako washpapa jest również wykorzystywana w modzie i dekoracji wnętrz. Świetnie sprawdza się jako materiał na okładki książek, notatniki, kalendarze, dekoracje, pudełka, torby i opakowania. Ponadto jest wykorzystywana do produkcji biżuterii, kosmetyczek, abażurów, etui na laptopy i telefony oraz toreb.
Jakie właściwości ma washpapa?
Ze względu na wysoki poziom wytrzymałości washpapy, może być ona również wykorzystywana do produkcji wytrzymałych toreb. Po zamoczeniu staje się znacznie bardziej wytrzymała. Woda nie uszkadza jej, mimo że jest to papier. Ze względu na wyjątkową elastyczność i miękkość, piórniki i inne produkty mogą być wykonane nawet w najbardziej wyszukanych wzorach. Jej wygląd jest bardzo naturalny dzięki delikatnie ziarnistej strukturze.
Fani ECO STYLE, uwaga! Washpapa nazywana jest “skórą dla wegan”. Ponieważ tak bardzo przypomina skórę naturalną pod względem wyglądu i tekstury. W procesie produkcji nie są wykorzystywane żadne produkty pochodzenia zwierzęcego. Dlatego też, jeśli martwisz się o zrównoważony rozwój i dbasz o traktowanie zwierząt, prawdopodobnie szukasz również rozwiązań związanych z modą, które są zgodne z Twoim światopoglądem. Lub, jeśli cenisz naturalne surowce, bez wątpienia bierzesz pod uwagę materiały, z których wykonany jest każdy element twojej garderoby. Nie ma żadnych “ale” przy polecaniu washpapy!
Zalety Washpapy
Producent Washpapy opiera swoje twierdzenie o bezpieczeństwie produktu na Certyfikacie OEKO-TEX® Standard 100, który gwarantuje, że tekstylia są wolne od niebezpiecznych składników. Dodatkowo Washpapa posiada certyfikat FSC, który przyznawany jest drzewnym produktom leśnym.
Podstawową zaletą washpapy jest jej klasyczny i “skórzany” wygląd. Jest ona znacznie tańsza niż skóra naturalna i zapewnia doskonałe efekty. Celem tego jest podkreślenie, że washpapa jest intrygującą i godną uwagi opcją, a nie zamiennikiem skóry.
Rodzaje washpapy :
– Washpapa standard (klasyczna, dość twarda i sztywna)
– Washpapa aged, która jest bardziej miękka i elastyczna niż zwykły rodzaj, mimo że wygląda na starszą i ma lekkie zgrubienia.
– Washpapa lamina (pokryta błyszczącą folią; niemniej jednak, ze względu na częste użytkowanie, laminat ten może nieco przecierać się na zagięciach).
– Washpapa color, barwiony wariant, który jest bardziej miękki i elastyczny, ale może nieco farbować w kontakcie z wodą.
– Washpapa Folia (powlekana w celu uzyskania tekstury przypominającej marmur lub skórę węża).
– Washpapa z nadrukiem, która została zadrukowana promieniami UV
Słowo “wash” pojawia się w samej nazwie “washpapa”, co czyni oczywistym, że można ją prać. Ponadto ci, którzy szyją z washpapa, moczą go najpierw, aby był bardziej elastyczny i trwały. Odbywa się to w celu zwinięcia, złożenia, zszycia lub obrócenia gotowego produktu na “właściwą” stronę. Chociaż washpapa jest bardzo atrakcyjnym materiałem do szycia pod względem wyglądu, proces zszywania nie jest całkowicie prosty. Twórcy muszą skrupulatnie przygotować każdy etap procesu, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na wprowadzanie zmian. W washpapie raz powstała dziura pozostanie już na stałe.
W naszej ofercie znajdą Państwo niezwykłe, ręcznie robione drapaki dla kotów z wykończeniem z materiału Washpapa.