Pakowanie, Porady

Pudełka na winyle – jak bezpiecznie spakować czarne płyty?

Fotografie płyt winylowych

Płyty winylowe dla melomanów

Płyty winylowe są wyjątkowymi nośnikami dźwięku, cenionymi zarówno przez kolekcjonerów, jak i miłośników muzyki. Aby dotarły do swoich nowych właścicieli w nienaruszonym stanie, konieczne jest odpowiednie zapakowanie ich do wysyłki. Podpowiadamy, jak bezpiecznie spakować płyty, korzystając z pudełek na winyle, aby zapewnić im ochronę podczas transportu.

Dlaczego warto wysyłać płyty w specjalnych kartonach na winyle?

Pudełka tekturowe są doskonałym rozwiązaniem do pakowania płyt winylowych z kilku powodów:

  • Kartony na winyle wykonane z solidnej tektury zapewniają niezbędną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi – złamaniem czy porysowaniem płyty.
  • Pudełka na płyty winylowe są dostępne w różnych rozmiarach – dzięki temu z łatwością dopasujesz opakowanie zarówno do różnej liczby płyt w paczce, jak i do wielkości wysyłanych winyli. Mamy w ofercie pudełka zarówno na płyty 7-, jak i 12-calowe.
  • Pudełka na winyle złożone są z wytrzymałej tektury o wysokiej gramaturze. Wszystko dla bezpieczeństwa Twojej przesyłki.

Jak zabezpieczyć produkty w pudełkach na winyle?

Dla kolekcjonerów okładki są niemal tak samo ważne, jak same winyle. Oryginalna, niezniszczona okładka znacznie podnosi wartość płyty analogowej, dlatego nie traktuj jej jedynie jako zabezpieczenia dla płyty. Koniecznie zabezpiecz również okładkę!

Do oddzielenia od siebie poszczególnych egzemplarzy możesz wykorzystać folię bąbelkową, ale doskonale sprawdzą się również przekładki z tektury falistej. To świetny sposób na zabezpieczenie delikatnych przedmiotów podczas transportu – szczególnie jeśli wysyłasz większą liczbę płyt w jednej paczce.

Płyty winylowe w oryginalnych okładkach umieść wewnątrz specjalnego kartonu na winyle. Upewnij się, że nie ma zbyt dużo luzu, ale także nie przyciskaj ich zbyt mocno, aby uniknąć odkształceń.

W przypadku dużych pudełek lub paczek zawierających wiele płyt warto dodać dodatkową warstwę ochronną w postaci materiału amortyzującego – np. arkuszy tektury falistej czy folii bąbelkowej. Ten zabieg zminimalizuje ryzyko przemieszczania się płyt podczas transportu, co mogłoby spowodować zniszczenia winyli.

Na końcu zamknij pudełko tekturowe i dokładnie zabezpiecz je taśmą klejącą. Upewnij się, że wszystkie krawędzie są dobrze zabezpieczone.

Płyty winylowe w profesjonalnym wykorzystaniu

Parametry pudełek na płyty winylowe

Przy wyborze kartonów na winyle, które będziesz wykorzystywać do wysyłki, zwróć uwagę na najważniejsze parametry tektury, z których pudełka na płyty winylowe są wykonane. Zaliczamy do nich:

  • grubość tektury (koniecznie wybierz kartony z tektury 3-warstwowej – zapomnij o cienkiej tekturze),
  • jej gramaturę (nasze pudełka wykonujemy z wytrzymałej tektury o gramaturze 400 g/m2),
  • rodzaj tektury – bo to on odpowiada za odporność na uszkodzenia. My składamy kartony na płyty winylowe z tektury falistej (z falą B).

Opakowania niezbędne dla Twojego sklepu

W Twoim asortymencie znajdują się nie tylko płyty winylowe? Sprzedajesz również książki, płyty CD, a może sprzęt grający? Poza pudełkami na winyle koniecznie zaopatrz się w kartony klapowe, fasonowe i przekładki tekturowe niezbędne do pakowania różnego rodzaju zamówień.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *