Pakowanie

Wykorzystaj przekładki tekturowe do wysyłki szkła

Wykorzystaj przekładki tekturowe do wysyłki szkła

Zdjęcia flakoników na perfumy, świec zapachowych, butelek szklanych

Znasz wyzwania związane z bezpieczną wysyłką szklanych produktów, prawda? Uszkodzenia w transporcie mogą prowadzić do niezadowolenia klientów, reklamacji i strat finansowych. Jednak istnieje skuteczne rozwiązanie, które może zapobiec tym problemom – odpowiednie zapakowanie szkła m.in. przy użyciu przekładek tekturowych. W artykule wyjaśniamy, jak zapakować szkło do wysyłki, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Dlaczego warto wykorzystać przekładki tekturowe?

Przekładki tekturowe stanowią doskonałe zabezpieczenie podczas transportu delikatnych przedmiotów. Sprawdzą się nie tylko do pakowania szklanych ozdób, ale również do wysyłki produktów w szklanych opakowaniach – artykułów spożywczych, napojów, kosmetyków, świec.

Dzięki swojej elastyczności i wytrzymałości tektura falista zapewnia amortyzację i chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Przekładki tekturowe są lekkie, dzięki czemu masa paczki nie ulega znaczącej zmianie – a to minimalizuje koszty wysyłki, jednocześnie zapewniając wysoki poziom ochrony.

3 zdjęcia świetlówek

Jak zapakować szkło do wysyłki?

Jedną z najważniejszych zasad jest wybór odpowiedniej formy i wielkości opakowania. Upewnij się, że wybrane pudełko kartonowe jest wystarczająco duże, aby pomieścić produkty szklane wraz z przekładkami i innymi materiałami zabezpieczającymi. Jednocześnie karton nie może być zbyt wielki – lepiej unikać niepotrzebnego przemieszczania się produktu wewnątrz paczki.

Co do formy – pamiętaj, że do dyspozycji masz nie tylko tradycyjne pudła klapowe, ale też tuby, które doskonale sprawdzą się do wysyłki podłużnych przedmiotów – np. świetlówek.

Opakowanie powinno być na tyle wytrzymałe, aby nie uległo uszkodzeniu w trakcie transportu – wybierz karton z 3-warstwowej tektury falistej o gramaturze 400 g/m2.

Przed umieszczeniem szkła w opakowaniu należy odpowiednio zabezpieczyć jego krawędzie. Można to zrobić m.in. za pomocą specjalnych narożników ochronnych lub folii bąbelkowej.

W kolejnym kroku włóż przekładki tekturowe do opakowania w taki sposób, aby całkowicie otulały szkło. Zapewnienie odpowiedniego odstępu między produktami oraz wypełnienie pustych przestrzeni pozwoli uniknąć przesuwania się przedmiotów w trakcie transportu.

Po umieszczeniu szkła w opakowaniu i użyciu przekładek z tektury falistej starannie zaklej paczkę taśmą klejącą. Upewnij się, że opakowanie jest dobrze zabezpieczone i nie ma luzów.

Nie chcesz strat finansowych? Używaj przekładek tekturowych do wysyłki szkła

Bezpieczna wysyłka szkła to przede wszystkim ochrona przed stratami finansowymi, które wynikają z ciągłych reklamacji. A zadowoleni z bezpiecznej i starannej wysyłki klienci będą polecać Twój sklep swoim znajomym, dzięki czemu masz szansę zyskać nowych klientów.

Jak wybrać przekładki kartonowe?

Najlepiej kupić duże arkusze tektury falistej – w zależności od potrzeb 3- lub 5-warstwowej. Arkusze o wymiarach 1200 × 800 mm sprawdzą się w całości jako przekładki paletowe, a do wykorzystania w mniejszych przesyłkach możesz je z łatwością pociąć na kawałki.

Wciąż nie masz pewności, jak zapakować szkło do wysyłki? Potrzebujesz pomocy w wyborze przekładek lub opakowań? Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy Ci w skompletowaniu zamówienia.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *