E-Commerce, Pakowanie

Kartony na książki – niezbędne w księgarniach i antykwariatach online

Bezpieczna wysyłka książek z internetowych księgarni

Książki w księgarniach tradycyjnych oraz internetowych

Właściciele sklepów internetowych, zwłaszcza księgarni i antykwariatów, ale także autorzy, którzy samodzielnie publikują swoje dzieła, doskonale wiedzą, jak istotne jest odpowiednie zapakowanie książek przed wysyłką. Książki – ze względu na swoją wagę i delikatną strukturę – wymagają specjalnego podejścia w kwestii opakowań. Odpowiednie kartony na książki odgrywają tu kluczową rolę.

Kartony do pakowania dla e-commerce

Prowadzisz sklep online z fizycznymi produktami? Musisz zadbać o odpowiednie kartony do pakowania. Jeśli wysyłasz książki, zwróć szczególną uwagę na wytrzymałe kartony z solidnej 3-warstwowej tektury falistej. Owijki na książki przydadzą się też do wysyłki notesów, kalendarzy, planerów czy płyt. W skrócie – do wszystkich przedmiotów zbliżonych kształtem i formatem do książki.

Zagniecenia – jedna z najczęstszych przyczyn reklamacji

Klienci rzadko reklamują zakupione książki ze względu np. na niezgodność z opisem czy niezadowolenie z produktu – książki są specyficznym produktem wybieranym przez klientów dość świadomie. O ile w publikacji nie występują żadne istotne błędy wydawnicze czy drukarskie, książki najczęściej zostają w domach właścicieli na długo, a ulubione pozycje – na zawsze.

Istnieje niestety istotny wyjątek od tej reguły: zniszczenie książki w wyniku złego zabezpieczenia paczki. Miłośnicy literatury są wyczuleni na estetykę książek, wobec czego nie zaakceptują na swoim regale pozycji z rysami czy zagnieceniami na okładce. Na szczęście możesz uchronić się przed niezadowoleniem klientów, pakując zamówienia w odpowiednie kartony na książki, które pozwalają zabezpieczyć wnętrze przesyłki.

Zeszyty, filmy, komiksy wysyłane do klientów

Jakie kartony na książki są najlepsze?

Najchętniej wybieranymi opakowaniami na książki – stosowanymi również przez największe księgarnie – są owijki na książki. Sprawdzą się doskonale do wysyłki od jednej do kilku pozycji, zależnie od ich wielkości i grubości. Możesz kupić tekturowe owijki do książek w formatach A5 i A4, dostosowując również grubość opakowania do Twoich potrzeb – 7,5 lub 10 cm.

Jeśli jesteś autorem lub autorką jednej książki wydanej metodą self-publishingu i samodzielnie odpowiadasz za jej dystrybucję – Twoje zadanie jest ułatwione. Zdecydowana większośc zamówień to pojedyncze sztuki, wobec czego możesz kupić pakiet kartonów na książki w jednym rozmiarze, nie martwiąc się o dopasowanie opakowań do różnego rodzaju zamówień.

Kartony do pakowania książek – nie tylko owijki!

Sprzedając różne produkty z wysyłką, nie możesz jednak ograniczyć się do jednego rodzaju opakowań. Wśród Twoich zamówień zdarzą się również te duże, niemieszczące się w jednej owijce – te z łatwością zapakujesz do kartonów fasonowych. Ten rodzaj pudełek sprawdzi się także do wysyłki książek o niestandardowych wymiarach.

Wiele księgarni internetowych ma w asortymencie nie tylko książki, ale też różnego rodzaju gadżety, artykuły papiernicze i piśmiennicze, zabawki. Jeśli Ty również prowadzisz taki sklep, zadbaj o różne kartony do pakowania – od owijek, przez kartony fasonowe po duże pudła klapowe. W mieszanych zamówieniach książki zabezpieczysz owijkami, a następnie umieścisz je wewnątrz większych kartonów wraz z resztą zamówionych produktów.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *