Pakowanie

Jak zapakować porcelanę, ceramikę i szkło do wysyłki?

Porady dotyczące pakowania szkła

Kolaż zdjęć szklanych produktówSzkło, ceramika, porcelana – myśl o ich wysyłce wywołuje u Ciebie gęsią skórkę? Jeśli regularnie wysyłasz delikatne produkty do Twoich klientów i kontrahentów, musisz wypracować odpowiedni system pakowania przesyłek. Nieocenionym wsparciem jest magazyn zaopatrzony w odpowiednie kartony i przekładki tekturowe. Przeczytaj artykuł – dowiesz się, jak wysyłać paczki z ceramiką, porcelaną i szkłem.

Jak wysyłać paczki ze szkłem? Zacznij od opakowania!

Kruche materiały wymagają solidnego zabezpieczenia. Karton, w którym wyślesz produkty, musi być odpowiednio duży – aby pomieścił nie tylko produkt, ale też zabezpieczenia zapobiegające przemieszczaniu się przedmiotów wewnątrz paczki.

To, jaki rodzaj kartonu wybierzesz, zależy od wielkości wysyłanych produktów. Niewielkie podłużne przedmioty zmieszczą się do tub tekturowych. Do większych zamówień wybierz mocne kartony klapowe wykonane z 3-warstwowej tektury falistej. Ich solidna konstrukcja i zapewni niezbędną ochronę delikatnej zawartości paczki podczas transportu.

Przekładki tekturowe – kluczowy element bezpiecznej wysyłki

Jaki błąd popełnia wiele sklepów i osób prywatnych podczas wysyłki szkła czy porcelany? Ogranicza zabezpieczenie produktów w paczce wyłącznie do otulenia ich folią bąbelkową. To prowadzi do zniszczeń w transporcie, a w konsekwencji do strat finansowych.

Nie popełniaj tego błędu! Aby dodatkowo zabezpieczyć delikatne przedmioty, skorzystaj z przekładek tekturowych. Jak zapakować szkło do wysyłki, używając przekładek?

  1. Wytnij z arkuszy tektury falistej elementy, które pozwolą Ci na owinięcie szklanego, ceramicznego czy porcelanowego przedmiotu – również wtedy, gdy produkt znajduje się w oryginalnym kartoniku. Możesz do tego wykorzystać 3-warstwowe przekładki tekturowe – ich zgięcie i dopasowanie do wielkości przedmiotu będzie łatwiejsze niż zgięcie grubszej tektury. Folia bąbelkowa lub specjalny wypełniacz papierowy o strukturze plastra miodu będą stanowiły dodatkowe zabezpieczenie dla zawartości paczki.
  2. Kolejne przekładki kartonowe – w razie potrzeby już z tektury 5-warstwowej – wykorzystaj do oddzielenia od siebie produktów znajdujących się w jednym kartonie wysyłkowym. Na końcu włóż do paczki wybrany wypełniacz, który zlikwiduje wolną przestrzeń i zamortyzuje drgania podczas transportu.

Zdjęcia szklanych talerzy i butelki

Jak zapakować szkło do wysyłki na palecie?

Wysyłasz większe zamówienia i musisz zapakować szkło do wysyłki na palecie? Zastosowanie znajdą tu wszystkie powyższe porady – dokładnie zabezpiecz każdą sztukę towaru, wykorzystując przede wszystkim grubą tekturę falistą.

Dodatkowo użyj dużych paletowych przekładek tekturowych – najlepiej w wymiarach zgodnych z wymiarami europalety – które pozwolą Ci zarówno na oddzielenie od siebie kolejnych warstw ładunku, jak i na otulenie i amortyzację towaru od zewnątrz. Do tego celu wykorzystaj 5-warstwową tekturę falistą o wysokiej gramaturze i równomiernie rozłożonych falach – zapewni to optymalne rozłożenie ciężaru produktów na palecie.

Nie masz pewności, jak zapakować szkło do wysyłki? Jak wysyłać paczki z produktami w słoikach, z ceramicznymi naczyniami czy porcelaną? Pomożemy Ci w wyborze najlepszych produktów, które zabezpieczą Twój towar podczas transportu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *