Pakowanie, Porady

3 produkty, które najlepiej wysyłać w tubie

Rolety, rysunki, makramy

Obrazy, plakaty, rysunek techiniczny - kolaż zdjęć

Kartony do pakowania paczek w najpopularniejszych kształtach i rozmiarach sprawdzają się do wysyłki większości przedmiotów – ale, rzecz jasna, nie wszystkich. Nie poskładasz designerskiego plakatu w kostkę, żeby zmieścić go do tradycyjnego pudełka; nie złamiesz delikatnego przedmiotu, by upchnąć go do kartonu. Poznaj 3 przykładowe rodzaje produktów, które najlepiej wysyłać w tubie kartonowej.

Tuby na plakaty, ilustracje i inne dzieła sztuki

Sztuka to najpopularniejsza kategoria przedmiotów wysyłanych w tubach tekturowych – zanim zostanie oprawiona w ramy, musi być bezpiecznie dostarczona do odbiorcy. Plakaty, ilustracje, reprodukcje – szczególnie te duże, powyżej formatu A4 – wymagają dobrej ochrony. Zagięcia, rysy i naderwania znacząco obniżają nie tylko walory estetyczne dzieła, ale także jego wartość materialną. Dlatego dobre zabezpieczenie plakatu w tubie kartonowej jest niezbędne.

Rolety, żaluzje – wysyłaj je bezpiecznie w tubach tekturowych

Dekoracje okien, takie jak rolety, rolety rzymskie, plisy czy żaluzje – złożone mają podłużny kształt, a podczas transportu nie powinny się otworzyć i rozwinąć, aby nie ulec zniszczeniu. Dopasowana wielkością tuba kartonowa pozwoli zabezpieczyć rolety, które wysyłasz do klientów.

druk cyfrowy, obraz ręcznie malowany na papierze

Niektórzy wykonawcy wysyłają do klientów rolety bez tub – jedynie owinięte np. folią bąbelkową i streczem. Czym to się kończy? Na przykład wygięciem stelaża rolety, złamaniami elementów mechanizmu, zabrudzeniami, gdy delikatna folia zostanie przerwana w transporcie. A ponieważ drogie dekoracje i przesłony okienne są najczęściej wykonywane na wymiar, wobec czego czas realizacji zamówienia jest długi – klienci nie kryją niezadowolenia z produktów otrzymanych w takim stanie. Na szczęście możesz tego uniknąć – wystarczy, że bezpiecznie zapakujesz rolety do tub tekturowych.

Delikatne długie przedmioty

Przestań pakować je na skos do wielkich kartonów. Marnujesz w ten sposób miejsce i pieniądze, wypełniając przestrzeń folią bąbelkową czy papierem.

Jakie delikatne przedmioty warto wysyłać w tubach?

  • ceraty
  • świetlówki,
  • długie świece,
  • niektóre zabawki,
  • makramy na kijach,
  • a także Twój produkt – ten, który zmieści się w tubie.

Tuby tekturowe okrągłe czy prostokątne?

Myśląc o tubach, masz w głowie pewnie obraz popularnych tub okrągłych. Czy wiesz, że okrągłe tuby na plakaty i inne przedmioty mają kilka znaczących wad?

Najważniejszą jest trudność w magazynowaniu: okrągłej tuby nie złożysz – ona zawsze będzie zajmować tyle samo miejsca, nawet wtedy, gdy jej nie używasz. Problematyczne jest również przechowywanie tub kartonowych okrągłych we względnym ładzie – wyciągnięcie jednej sztuki ze stosu może doprowadzić do rozsypania się pozostałych egzemplarzy.

Czy umożliwiasz klientom wysyłkę za pośrednictwem paczkomatów inPost? Musisz wiedzieć, że – zgodnie z regulaminem tego operatora – inPost dopuszcza jedynie nadawanie Przesyłek o standardowym kształcie (sześcian, prostopadłościan, foliopak). Jeśli przesyłka zostanie np. uszkodzona w transporcie, trudno będzie Ci złożyć reklamację za paczkę w kształcie niezgodnym z regulaminem operatora.

Na szczęście istnieją również tuby prostokątne – te opakowania spełniają wymogi przewoźników, są łatwe w magazynowaniu, a zabezpieczają przesyłki z taką samą skutecznością, jak tuby okrągłe.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *