Cukiernictwo

Jak spakować tort piętrowy?

Pakowanie tortów piętrowych na wyjątkowe okazje
Tort piętrowy

Spakowanie tortu piętrowego brzmi jak wyzwanie. Tort to nieodłączny element każdego ważnego wydarzenia – pojawia się na stole, często będąc kluczowym punktem ceremonii i skupiając uwagę wszystkich gości. Jego wygląd powinien zachwycać, a smak pozostać zapamiętanym na długi czas na długo po uroczystości. Zarówno sama konstrukcja, jak i ozdoby na torcie mogą być skomplikowane, a zamówiony smakołyk posiadać różną wysokość.

Jak spakować tort piętrowy?

Zanim rozpoczniesz pakowanie tortu piętrowego, przygotuj niezbędne do tego materiały:

 • wysokie pudełko na tort
 • papier pergaminowy lub papier do pieczenia
 • woreczki strunowe lub taśmę klejącą
 • drewniane lub plastikowe wsporniki do tortów (w przypadku najwyższych tortów)

Jak poprawnie zapakować tort piętrowy?

 1. Zadbaj o odpowiednie schłodzenie tortu – pod wpływem wysokiej temperatury kremy i nadzienia mogą się roztopić, a produkt stracić nie tylko na wyglądzie, ale i jakości smaku.
 2. Wybierz odpowiedni karton na tort – weź pod uwagę na kształt i wysokość ciasta.
 3. Zwróć uwagę na wszelkie nierówności lub ozdoby znajdujące się na jego szczycie przed ułożeniem wypieku cukierniczego w kartonie
 4. Umieść warstwę papieru pergaminowego lub papieru do pieczenia na spodzie wysokiego opakowania na tort, aby uniknąć przylegania ciasta do pudełka.
 5. Umieść pierwszą warstwę tortu na spodzie pudełka.
 6. Użyj drewnianych lub plastikowych wsporników do podparcia górnych warstw. Jeśli tort jest nieco niestabilny, użyj woreczków strunowych lub taśmy klejącej, aby zabezpieczyć jego brzegi.
 7. Kładź ostrożnie kolejne warstwy tortu, po czym zamknij karton wysoki na tort, podklejając jego podstawę i brzegi w celu dodatkowej stabilizacji.
Jak spakować tort piętrowy?

W czym przewieźć tort piętrowy?

Wysokie pudełko na tort to najbezpieczniejsza forma przewożenia tego typu wypieków. Z jednej strony umożliwia przewiezienie wyrobu w odpowiednie miejsce, minimalizując możliwość jego uszkodzenia, z drugiej zapewni mu odpowiednią otoczkę wizualną. Wybierając wysokie kartony na tort, warto zwrócić uwagę na materiał, który zapewni wypiekowi bezpieczeństwo oraz ochronę, ale także na styl pudełka wysokiego na tort i przede wszystkim sposób jego rozłożenia. W przypadku tortu piętrowego ważne jest to, aby Klient mógł samodzielnie i w łatwy sposób przygotować cukiernicze cudo do podania na weselny, czy urodzinowy stół.

Jak przewieźć tort w samochodzie?

Przewożąc tort w samochodzie, należy umieścić go na płaskiej powierzchni, w równym i stabilnym miejscu, unikając nagłych ruchów podczas prowadzenia pojazdu i trzymając pudełko w jednym poziomie. Kartony na torty wykonane ze stabilnych materiałów można dodatkowo wzmocnić, kładąc je na specjalnych, antypoślizgowych podkładkach, mocowanych od spodu pudełka. Opakowanie na tort wysoki dobrze jest również podczas podróży zabezpieczyć taśmą lub specjalnym pasem mocującym, idealnym do podjęcia tego typu transportu. Warto pamiętać, że odpowiedni rodzaj opakowania przyda się także ciastom, które również powinny pozostać w nienaruszonym stanie podczas transportu. Wytrzymały, a przy tym stylowy karton na ciasta z pewnością zadowoli Twojego Klienta, prezentując mu wyrób o wysokiej trwałości i świadcząc o Twoim profesjonalnym podejściu do każdego detalu zamówienia.

Jak przewieźć tort piętrowy w upał?

Przewożenie tortu przy wysokiej temperaturze to nie lada wyzwanie! Przed przygotowaniem odpowiedniego, wysokiego pudełka na tort, należy zwrócić uwagę na jego składniki. Piętrowy tort, zawierający w składzie kremy lub galaretki trzeba przewozić w chłodnym miejscu, na przykład klimatyzowanym aucie, dodatkowo pakując go w torbę termiczną lub okalając brzegi pudełka wysokiego na tort specjalną, chłodzącą wkładką. Pamiętajmy o tym, żeby tort po dotarciu na miejsce uroczystości w ciepły dzień jak najszybciej umieścić w lodówce lub miejscu bez dostępu do światła słonecznego.

Warto być przygotowanym na każdą ewentualność, by móc zaproponować Klientowi nawet najbardziej wyszukaną opcję tortu bez obawy o to, czy dotrze na miejsce w nienaruszonym stanie. Wybór odpowiedniego sposobu i rodzaju opakowania sprawi, że tort piętrowy dotrze do Klienta w całości, zachwycając go świeżością i pięknem w każdym detalu!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *