Cukiernictwo

Najnowsze trendy w dekorowaniu tortów – edycja 2023!

Weselny tort
Tort na urodziny

1. Sky is the limit

Ubiegły rok obfitował w minimalistyczne torty bez wielu ozdób. Im mniej, tym lepiej. Naked Cake – czyli pozostawienie tortu bez wykończenia i tynku była jedną z najpopularniejszych metod tworzenia tych pyszności. 

Dzięki temu tort wyglądał kolorowo bez potrzeby ozdabiania go dodatkami.

Czym zatem są torty „sky is the limit”? Jak sama nazwa mówi, są to torty charakteryzujące się wysokością. Obecnie ten trend przoduje. Jeśli nie mamy w planach ogromnej ilości osób, które będą kosztować tortu, górne piętra można zrobić ze styropianu. W ten sposób ciasto się nie zmarnuje a efekt i tak będzie niesamowity. 

2. Jadalne złoto, połysk, prestiż. 

Która kobieta nie kocha błyszczących, mieniących się złotych dodatków? A takie, które dodatkowo można zjeść i smakuje świetnie? Do wyboru są najróżniejsze kolory, więc odcień można wybrać, jaki tylko się zapragnie. 

Tort w geometryczne wzory

3. Kwiaty jako ozdoba na torcie

Wyróżniamy dwa rodzaje ozdób kwiatowych na tortach. Pierwszy to ozdabianie kwiatami cukrowymi. Ta metoda ma wiele zalet, ale wymaga też ogromnych umiejętności. Zrobienie cukrowych kwiatów jest nie lada wyzwaniem i wymaga precyzji. Niezaprzeczalnie efekty takich ozdób są powalające. 

Druga metoda to dodanie żywych kwiatów. Jest to jednak również bardziej inwazyjna metoda. Niektóre kwiaty mają mocny zapach, który może przejść na tort. Wiadomo, że oddziela się łodygi, tak by nie wbijały się w ciasto, jednak należy pamiętać, że niektóre kwiaty mają trujące soki i przy odrobinie nieuwagi mamy gwarantowany dramat. 

Obie metody niezaprzeczalnie są piękne 🙂 

4. Geometryczne wariacje

Torty z geometrycznymi wzorami? Wygląda jeszcze lepiej, niż brzmi. Torty w heksagony, torty w trójkąty czy inne? Nie ma problemu! Te niebywałe wypieki zachwycają nie tylko smakiem. Można nacieszyć również oczy kunsztem artystycznym najzdolniejszych cukierników. 

5. TOPPERY

Toppery możemy spotkać plastikowe (czyli te najczęstsze) oraz z masy cukrowej. Obie opcje bezsprzecznie trzeba uznać za najfajniejszą rzecz, jaką można spotkać na torcie. Kształty, jakie tylko sobie wymyślimy, na każdą okazję. Weselne torty obfitują w toppery z parą młoda. Kto nie widział jeszcze toppera z Panem Młodym trzymanym za marynarkę przez Pannę Młodą uciekającym w popłochu? To tylko jeden z wielu przykładów. W tym przypadku ogranicza nas tylko wyobraźnia. 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *