Cukiernictwo

Pudełka na Twoje torty – jak wybrać odpowiednie?

Wybór białego opakowania cukierniczego
Białe opakowania na tort

Odpowiedni sposób pakowania, łączący w sobie warstwę wizualną z odpowiednim zabezpieczeniem tortu w transporcie to ważny szczegół, którego absolutnie nie powinieneś omijać, przekazując zamówienie w ręce Klienta. Jak zapakować tort? Jaki karton na tort wybrać? Podpowiadamy w poniższym artykule! 

Opakowanie na tort – jakie wybrać?

Wybierając pudełko na tort, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, aby upewnić się, że produkt zostanie odpowiednio zabezpieczony i prezentowany. Podstawowym kryterium wyboru odpowiedniego opakowania będzie rozmiar smakołyku. Warto upewnić się, że wybrane pudełko na tort pomieści wyrób łącznie z dekoracjami znajdującymi się na jego szczycie. Pudełka na tort dostępne są w różnych materiałach, takich jak tektura, plastik, a nawet metal. Wybierz materiał, który najlepiej pasuje do stylu tortu i potrzeb Twojego Klienta.

Jak zapakować tort? Wybierz odpowiedni materiał!

Najpopularniejszym rodzajem materiału, z którego wykonywane są opakowania na tort, jest tektura lita, którą można pokryć folią spożywczą, dzięki czemu karton staje się odporny na wilgoć, nie tracąc również na estetyce i swojej wytrzymałości. Równie popularnym materiałem służącym do tworzenia opakowań na tort jest falista tektura, która polecana jest do pakowania ciast, które nie mają przed sobą długiej podróży, ze względu na możliwość szybkiego łapania wilgoci. Wszystko zmienia się wraz ze zwiększeniem gramatury – warto postawić na tę większą. Polecamy zwłaszcza pudełka na torty o gramaturze 400g/m2, które zapewnią stabilność, wytrzymałość i bezpieczny transport. Opakowanie na tort może być wykonane także z plastiku objętego atestem podczas kontaktu z żywnością. Ich wadą jest fakt nieprzepuszczalności powietrza i potrzeba większej powierzchni do ich magazynowania, stąd lepiej sprawdzą się w przypadku krótkotrwałego przechowywania w nich produktów.

Opakowanie na ciasto

Dostosuj opakowanie do wyrobu cukierniczego

Standardowe pudełka na tort mają zazwyczaj formę prostokątną, ale dostępne są też okrągłe, czy kwadratowe. Wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twojego tortu. Pamiętaj także o kolorze, który najlepiej oddaje charakter wypieku oraz okazji, w ramach której został zamówiony. Rozważ możliwość spersonalizowania pudełka, dodając do niego logo lub grafikę. W przypadku opakowania na torty wysokie, odpowiednią ekspozycję wyrobu zapewnią pudełka wysokie na tort z okienkiem. Przed włożeniem tortu do opakowania na tort sprawdź, czy jego dno zostało odpowiednio wyściełane, co pozwoli nie tylko ochronić słodkości przed uszkodzeniem w trakcie transportu, ale także zachować ich odpowiednią świeżość.

Gdzie kupić opakowanie na tort?

Zamawiając opakowania na tort, zwróć uwagę na jakość materiału, z którego je wykonano, ale także na takie detale, jak wygodne uchwyty lub systemy zamykania, które ułatwią przenoszenie i zapobiegną przypadkowemu otwarciu pudełka. Wybierając dostawcę opakowań na torty, zastanów się, czy do pakowania swych wyrobów potrzebujesz dodatkowych akcesoriów, takich jak taśmy klejące do zabezpieczenia pudełka lub ozdobne wstążki do dekorowania opakowania. Kartony na torty od Kapak to gwarancja najwyższej jakości materiału, połączona z niezawodnością dostawy i różnorodnością oferty. Znajdziesz tu zarówno kartony na klasyczne torty, jak i kartony na tort piętrowy, a także kartony na ciasta. Wszystkie zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, w uniwersalnych i łatwych do spersonalizowania kolorach – brązowym, jednostronnie oraz obustronnie bielonym, z uwzględnieniem najwyższej gramatury 400 g/m2 i certyfikatów pozwalających na ich bezpośredni kontakt z żywnością.

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Klient, który zamawia u Ciebie tort, oczekuje przede wszystkim wybornego smaku oraz przykuwającego uwagę wyglądu produktu, ale sposób jego odpowiedniej ekspozycji również będzie mieć niemałe znaczenie w budowaniu pierwszego wrażenia. Oddając w ręce Klienta jego wymarzony wyrób cukierniczy, warto zadbać o zadowolenie w każdym calu, wybierając pudełka na torty, które spełnią zarówno funkcję użytkową, zabezpieczając produkt przed uszkodzeniem, jak i estetyczną, podkreślającą jego walory wizualne

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *