Cukiernictwo, Porady

Chcesz sprzedawać torty? Pamiętaj o solidnych pudełkach na ciasto!

Torty wysokie i niskie - kolaż zdjęć

Ciasta na szklanych półkach cukierniRozkręcasz swój tortowy biznes? Jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać. Przystosowanie i zgłoszenie domowej kuchni, zakup niezbędnego sprzętu i uzupełnianie półproduktów na bieżąco – zakładamy, że o tym nie musimy Ci przypominać. Doświadczenie mówi nam jednak, że możesz zapomnieć o czymś równie ważnym: o pudełkach na ciasto! Przygotuj się i wybierz solidne pudełka na torty, zamiast zamawiać je na ostatnią chwilę.

Pudełka na ciasta – zamów więcej na zapas!

Wiemy, jak jest: Twoi klienci czasami zamawiają torty z dużym, a czasami – niestety – z małym wyprzedzeniem. Jeśli klient prosi w czwartek rano o przygotowanie tortu na sobotę, jest szansa, że zdążysz z zamówieniem, ale… będzie już zdecydowanie za późno, by zamówić odpowiednie opakowanie. Dlatego pudełka na ciasta musisz mieć przygotowane na zapas. Wybieraj modele solidne, w różnych wielkościach. W Twoim magazynie powinny znaleźć się zarówno pudełka na torty wysokie, jak i niskie, a także na ciasta, muffiny i inne słodkości.

Pudełka na ciasto muszą być solidne

Nawet jeśli nie dostarczasz tortów do klientów samodzielnie, lecz odbierają je oni z Twojej pracowni, pamiętaj: to, w jakim stanie tort dotrze na miejsce imprezy, będzie znacząco wpływało na ocenę Twojej pracy. A zadowolony klient wróci do Ciebie przy kolejnej uroczystości, a także poleci Twoje wypieki swoim bliskim i znajomym.

Dlatego musisz zadbać o solidne pudełko na tort, które wytrzyma transport. Nie zapomnij też o udzieleniu klientowi wskazówek – np. by umieścił pudełko z ciastem na podłodze samochodu i… wyłączył ogrzewanie w tym miejscu. Jeśli musi postawić pudełko na fotelu – by zabezpieczył je pasem samochodowym.

Ciasta na szklanych półkach cukierniRozmiar ma znaczenie! Pudełka na torty wysokie, średnie i niskie

O ile na urodziny i domowe przyjęcia klienci zamawiają raczej niskie torty na 10-12 osób, o tyle większe imprezy, takie jak wesela,  wymagają czasami naprawdę wysokich wypieków. Pudełka na torty piętrowe są niezbędne, by zmieścić i bezpiecznie przewieźć kilkupoziomowe cukiernicze dzieła sztuki, które stworzysz w swojej słodkiej pracowni.

Musisz mieć też na uwadze jedną często pomijaną rzecz: być może pieczesz wyłącznie niewielkie torty, więc nie musisz mieć pudełek na torty piętrowe, ale… Twoje torty to dzieła sztuki ozdobione fantastycznymi figurkami, kwiatami i cake topperami. Te ozdoby również muszą się zmieścić do pudełka. Jeśli więc zamawiasz pudełka na torty i zastanawiasz się nad najlepszą wielkością opakowań dla Twoich wypieków, miej na uwadze, że sam tort nie stanowi zwykle całej wysokości dzieła, które musisz zmieścić w kartonie. Pudełka na torty wysokie sprawdzą się więc nie tylko dla tortów piętrowych.

Jak wybrać solidne pudełka na torty (wysokie, średnie, niskie) i ciasta?

  • Dobre pudełka na torty mają gramaturę 400 g/m2.
  • Najlepiej, by pudełko było złożone z 3-warstwowej tektury falistej.
  • Opakowania muszą być atestowane – bezpieczne dla żywności.
  • Pamiętaj o różnych wymiarach – szczególnie, jeśli potrzebujesz zarówno pudełek na torty piętrowe, jak i na niższe wypieki.

Masz pytania? Chętnie pomożemy Ci w wyborze najlepszych opakowań.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *