Porady

Wiosenne porządki w szafie — jak to zrobić?

Wiosenne porzdąki
Pudełko na ubrania

Wiosenne porządki z definicji robi się na wiosnę, kiedy chowamy grube zimowe kurtki i wyciągamy lżejsze. To najlepszy czas, by zrobić rewolucję w swojej szafie i posegregować rzeczy. Oto 5 prostych kroków, dzięki którym Twoje wiosenne sprzątanie w szafie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze! 

Punkt 1 – Wyjmij wszystkie ubrania i umyj szafę.

Generalne umycie wszystkich półek korzystnie wpłynie na higienę i jakość przetrzymywania w nich rzeczy. To też najlepsza okazja do starcia kurzu z góry szafy (gdzie zwykle trzyma się wszystkie rzeczy, które nie mają innego przypisanego miejsca).

Punkt 2 – Posegreguj ubrania

Wiosenne porządki to idealna okazja do selekcji wszystkich ciuszków w naszych szafach. Dobrze jest uporządkować sobie tę czynność, zanim zaczniemy. Zaleca się ułożenie 2,3 kartonów i opisanie ich. Np.: „Do oddania”, „do wyrzucenia”. W ten sposób ułatwimy sobie pracę i bez problemu będziemy mieć już gotowe kartony do wyniesienia.

Punkt 3 – Odzież zimowa

Wszystkie kurtki, ciepłe płaszcze i całą resztę zimowej odzieży należy wyprać przed schowaniem jej na sezon letni. Warto też sprawdzić kieszenie, może znajdą się jakieś drobne, o których zapomnieliśmy 🙂

Punkt 4 – Ułóż pozostałe rzeczy w szafie

Najlepszym sposobem będzie przełożenie rzeczy cieplejszych na tył: spodnie, bluzy itd. Letnie natomiast na przód — dzięki temu utrzymamy porządek w szafie dłużej. 

Punkt 5 – Organizacja drobiazgów i akcesoriów

By lepiej zorganizować sobie miejsce w szafie, dobrze jest poukładać wszystkie paski, torebki i inne w kartony lub organizery. Torbę podróżną można wykorzystać jako przechowywacz mniejszych. 

Dzięki tym 5 prostym krokom ułatwisz sobie wiosenne porządki.

Podobne artykuły

Jedna odpowiedź do “Wiosenne porządki w szafie — jak to zrobić?

  1. Marczello pisze:

    … a w czym nie chodziłeś co najmniej dwa lata – wyrzuć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *