Porady

Przeprowadzka w stylu Tetris, czyli  jak zapakować jak najwięcej w jednym kartonie?

Kartony do przerprowadzki
Kartony do pakowania

Przeprowadzka zwykle kojarzy nam się ze stresem, wieloma godzinami pakowania i zamartwianiem się czy wszystko na pewno się zmieści. Do spakowania się służy nam dosłownie wszystko: od foliowych torb na zakupy po poszewki na poduszki ????

Ale, co jeśli czas przeprowadzki wcale nie musi być aż tak przerażający? W tym artykule dowiecie się jak łatwo i szybko zorganizować sobie porządek przy pomocy kartonów klapowych. 

1. Pogrupuj wszystkie przedmioty według kategorii

Najprościej jest na początek pogrupować sobie wszystkie przedmioty na kategorie. Ten zabieg pomoże usprawnić pakowanie się. Przy pogrupowanych przedmiotach nie tylko łatwiej będzie się spakować, ale i potem rozpakować 🙂 

2. Nie wypełniaj kartonów do końca

Ta zasada jest po to, by żaden karton niespodziewanie się nie rozerwał, ale też ułatwia noszenie i transport. Pozostałe puste miejsce można wypełnić gazetami lub innym wypełniaczem, by zabezpieczyć przedmioty znajdujące się w środku.

Podpisane kartony

3. Zaklej i oznacz każdy karton

Zaklejenie kartonu daje nam spokój ducha w sprawie ewentualnych niespodzianek, które mogą przytrafić się nam w trakcie transportu. Oznaczenie natomiast pomoże w trakcie rozpakowywania i przenoszenia. Będziemy mogli łatwo zorganizować sobie, czy chcemy, by dane przedmioty zostały wniesione do konkretnego pomieszczenia, bez zbędnego dźwigania kartonów w momencie rozpakowywania. Wystarczy, że zaniesiemy je tam, gdzie przedmioty w nich znajdujące się będą rozłożone.

4. Najcięższe pudła umieść na dole

Ten zabieg pozwoli zoptymalizować wagę pudeł, mamy dzięki temu pewność, że żaden karton nie zostanie zgnieciony podczas transportu. Będzie to też pomocne w momencie wyciągania ich z naszego środka transportu.

5. Nie pakuj do kartonu rzeczy, które musisz mieć pod ręką

Może wydawać się to śmieszne, ale może zdarzyć się sytuacja, gdzie już masz ruszać samochodem z kartonami w bagażniku i co? I nie możesz znaleźć kluczyków od auta. Pakujemy się z głową! ????

Mamy nadzieję, że powyższe rady pomogą Wam w momencie przeprowadzki i nie będzie to dla Was już żaden kłopot 🙂 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *