Pakowanie

Ekologia i kartony

Ekologia
Dbanie o środowisko naturalne

Można by powiedzieć, że słowa ekologia i kartony się równoważą. Pudła kartonowe mianowicie wytwarza się z tektury, która jest najtrwalszym produktem papierniczym. Tekturę produkuje się z masy papierniczej, którą z kolei najczęściej uzyskuje się z makulatury zmieszanej z tkaniną i uzyskiwaną z drewna masą włóknistą. 

Sumując tektura jest po prostu połączeniem kilku mas 🙂 

Z tektury powstają kartony, które potem są wykorzystywane w różnorakich czynnościach i na wiele sposobów. Mogą być o różnych grubościach i wytrzymałościach. Najpopularniejszą tekturą do wytwarzania kartonów jest obecnie tektura falista. 

Papier i tektura wytwarzane są z drzewa, surowca, który się odnawia i jest neutralny pod względem CO. 

Czym są opakowania ekologiczne ?

Opakowania ekologiczne wyróżniają się głównie tym, że są w pełni bezpieczne dla środowiska i podlegają pełnemu recyklingowi. Kartony mają to do siebie, że bez problemu można ich używać wielokrotnie.

Dbanie o środowisko nabrało ogromnego znaczenia na świecie, dlatego wybór kartonu zamiast plastiku jest teraz najczęstszym wyborem wśród ludzi. W sklepach rzadko spotyka się teraz np. reklamówki plastikowe. 

Jednak nie da się uniknąć wykorzystywania plastiku, mimo to powstaje coraz więcej materiałów przyjaznych środowisku. Jednym z takich przykładów jest farba na bazie wody, którą można używać do nadruku na kartonie. Jest ona bezpieczna dla człowieka i środowiska, dzięki czemu nasze sumienia mogą pozostać czyste 🙂 

Eko pojemniki

Dlaczego lepiej wysyłać rzeczy w opakowaniach ekologicznych?

Kartony są w pełni biodegradowalne, więc nie wpływają na środowisko. Materiały na nie pozyskiwane są z odnawialnych źródeł (drewno). Znaczna większość opakowań kartonowych wytwarzana jest z materiału recyklingowanego z dodatkiem nowego drewna. Kiedy już się zużyją można je recyklingować ponownie. 

Opakowania EKO KAPAK-KARTONY

Nasze opakowania są w 100% EKO. Wszystko, co tworzymy, jest robione z troską i dbałością o środowisko naturalne. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele różnych rodzajów kartonów, opakowań i pudełek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *