Pakowanie

Co to jest karton fasonowy?

Opakowanie na tort
Pudełka przeprowadzkowe

Dręczy Cię pytanie, co to jest karton fasonowy? A może zastanawiałeś się jakie pudełko wybrać, kiedy zależy Ci na czasie i estetyce pakowania? Niekiedy, przychodzi Ci na myśl, do czego wykorzystać opakowania tekturowe? Z tego artykułu dowiesz się o tym, czym są pudła fasonowe oraz co można w nim przechowywać.

Karton fasonowy i szerokie zastosowanie

Kartony fasonowe to bardzo szeroka grupa wszelkiego rodzaju opakowań, do których produkcji potrzebny jest wykrojnik. Ze względu na swoją złożoną konstrukcję nie mogą zostać wyprodukowane na maszynach typu slotter, tak jak na przykład kartony klapowe. Pudła wykrojnikowe są przeznaczone do przechowywania i wysyłki różnego rodzaju towarów.

Opakowanie tego typu jest łatwe w składaniu, dzięki zastosowaniu zazębiających się klapek i skrzydełek. Natomiast do złożenia i zamknięcia nie potrzeba taśmy klejącej. Więc jest to dla Ciebie oszczędność!

Dwa słowa o wykrojniku…

Jest to narzędzie, które po odpowiednim przygotowaniu nadaję się do produkcji konkretnego opakowania. Składa się ze sklejki z obsadzonymi w konkretnych miejscach nożami tnącymi, bigującymi, perforującymi. Noże obklejone są gumami amortyzującymi i wypychającymi tekturę.

Dowolny kształt i fason opakowania, możemy osiągnąć właśnie dzięki wykrojnikom. Jednak należy pamiętać, że po zrobieniu wykrojnika, niewiele można już zmienić. Zbyt małe opakowanie (nawet o kilka milimetrów) można poprawić jedynie wykonując nowy wykrojnik. Jak wiemy, za tym idą dodatkowe koszty!

Wytrzymałość kartonu fasonowego

Opakowania wykrojnikowe są indywidualnie tworzone pod przedmioty o różnych kształtach. Dlatego też, są dopasowane, dzięki czemu rzadko zostaje w nich pusta przestrzeń, po której obijają się zapakowane przedmioty.

Pudełko fasonowe jest bardziej odporne na transport niż inne rodzaje opakowań z tektury, również dzięki podwójnym ściankom bocznym. Wykonane z dobrej jakości materiału może być wielokrotnie wykorzystywane.

Prostota i oszczędność czasu, czyli karton fasonowy od zaplecza

Pudełka fasonowe same w sobie wyglądają bardzo elegancko. Dzięki kartonom fasonowym nadasz swoim przesyłkom w prosty sposób niebanalnego wyglądu. Co za tym idzie? Zyskasz w oczach klientów. Wybierając to opakowanie nie potrzebujesz dodatkowych ozdób. Minimalizm to najlepsze rozwiązanie!

Kartony fasonowe są również zaprojektowane w taki sposób, aby ich składanie było ekspresowe. Dzięki prostocie zyskujesz zarówno w oczach klientów, jak i czas, który możesz wykorzystać na zamawianie innych naszych opakowań!

Chcesz wiedzieć więcej?

Już niedługo w naszej ofercie pojawi się szeroki asortyment kartonów fasonowych w różnych rozmiarach.

Z tektury zrobimy PRAWIE wszystko…

Jeśli potrzebujesz już teraz opakowania tego typu, skontaktuj się z nami mailowo: sklep@kapak.pl.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *